آسیاب پلاستیک

آسیاب پلاستیک

امروزه پلاستیک ها استفاده فراوانی دارند و می توان گفت که تبدیل به یکی از بخش های مهم زندگی ما شده‌اند. در کشور ایران سالیانه 18250000 تن زباله تولید می شود که 5 درصد از آن ها را ضایعات پلاستیک تشکیل می دهد. پلاستیک‌ هایی که دور ریخته می شوند، در چرخه بازیافت قرار نمی‌گیرند که این مورد بسیار برای محیط زیست آسیب‌ رسان است.

برای جلوگیری از ایجاد چنین صدمه‌هایی باید اقدام به جداسازی ضایعات پلاستیکی و بازیافت آن ها شود. یکی از مهمترین کارهایی که می توان در فرآیند بازیافت پلاستیک انجام داد، آسیاب کردن آن ها است. آسیاب پلاستیک به این صورت انجام می شود که محصولات پلاستیکی اعم از بطری، جعبه و مانند این ها را به قطعاتی کوچک و یکنواخت خرد می کنند که در اصطلاح به آن ها پرک گفته می شود.

مزایا و کاربرد دستگاه آسیاب پلاستیک

دستگاه آسیاب پلاستیک دارای قدرت بسیار زیادی است و می تواند پلاستیک هایی که در داخل آن ریخته می شود را به سرعت و به خوبی آسیاب کند که از جمله دستگاه‌های کاربردی برای شروع چرخه بازیافت است. این دستگاه ضایعات را با توجه به دلخواه و نیاز شما خرد می کند و پرک پلاستیک تبدیل می کند.

مزیت های دستگاه آسیاب پلاستیک شامل موارد زیر است:

✅ آسیاب پلاستیک را می توانید به عنوان یک دستگاه صنعتی جداگانه به کار برید و انواع پلاستیک ها را به کمک آن آسیاب کرده و مواد اولیه مورد نیاز هر کارگاهی را تأمین کنید.

✅ افرادی که کارگاه تولید پلاستیک دارند، می توانند با دستگاه آسیاب پلاستیک هزینه تهیه مواد اولیه را خود را کاهش دهند به این صورت که با خریدن ضایعات مورد نیاز خود، به سادگی اقدام به ساخت مواد اولیه پلاستیک مورد نیاز خود کنند.

✅ مصرف برق این دستگاه‌های خرد کن پلاستیک بسیار پایین است.

✅ برای انجام کار نیاز به نیروی انسانی کمتری است.

✅ مواد در داخل دستگاه به سمت بیرون پرتاب نخواهند شد، بنابراین اپراتور به هنگام کار با آن ها در امنیت کامل است.

آسیاب پلاستیک

آسیاب پلاستیک

انواع آسیاب پلاستیک

انواع این دستگاه‌ها در دو مدل موجود هستند که با توجه به نوع خرد کردن ضایعات پلاستیک شامل مدل های زیر هستند:

دستگاه آسیاب پلاستیکی شمشیری

این مدل را می توان به مانند یک چرخ گوشت بزرگ تصور کرد که انواع پلاستیک را به خوبی آسیاب می کند زیرا دارای تیغه‌های برنده و قدرت چرخش بالای موتور است و می تواند قطعات را کاملا ریز کند.

آسیاب پلاستیک تکه‌ای

این نوع آسیاب‌ها معمولاً مناسب آسیاب مواد پلاستیکی رایج مانند «شیت‌ها، تیوب‌ و پروفیل‌های پلاستیکی، پلاستیک‌های بسته‌بندی و محصولات قالب‌های اکستروژن» هستند. دلیلی که این قطعات به حالت مورد نظر خود فعالیت می‌کنند استفاده از بلبرینگ‌های هوابندی شده جهت تضمین گردش طولانی مدت است. همچنین طراحی صحیح تیغه‌ها موجب یکدست بودن تکه‌های خروجی می‌شود، که بعداً هزینه‌های تولید را به‌صورت چشم‌گیری کاهش می‌دهند.

آسیاب مسطح

این نوع از آسیاب مناسب بازیابی کردن فیلم و مواد نازک مانند «روکش‌های پلاستیکی پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن، کیسه و فیبرهای بافته ‌شده و محصولات توخالی کوچک» هستند. طراحی متقاطع تیغه خردکن موجب مؤثر بودن هرچه ‌بیشتر عملیات می‌شود که به‌نوعی مهم‌ترین دلیل انتخاب این دستگاه برای قطعه‌‌های جانبی به‌حساب می‌آید. کاهش هزینه‌های تولید گرانول تنها بخشی از ویژگی‌های آسیاب مسطح است.

آسیاب چکشی

این مدل را می توان به مانند یک نمونه‌ای بزرگ از یک هاون تصور کرد. طریقه عملکرد این دستگاه به این صورت است که دارای یک چکش بزرگ و سنگین بوده که ضایعات را بالا و پایین می برد و در طی این فرایند آن ها را به خوبی خرد و آسیاب می کند.

این نوع از آسیاب دارای تیغه‌ با زاویه جهت خروجی یکدست و ایجاد پودر کمتر در پروسه طراحی ‌شده‌اند. برای بهتر شدن کاربرد هر چه بیشتر آن قیف تغذیه دارای عایق صوتی و همچنین لایه درونی از جنس فولاد ضد زنگ است. الین تیغه‌ها عموماً مطابق با استانداردهای CE اروپا بوده و از جنس فولاد با قابلیت تنظیم سطح تماس هستند. سایر ویژگی‌های این نوع آسیاب عبارت‌اند از:

✔️ ابزار با قابلیت تنظیم سطح تماس آن‌ها

✔️ بلبرینگ‌های با کیفیت برتر

✔️ ساختار کوچک، بدون انباشتگی مواد در آن و همچنین قابلیت شستشو و نگهداری آسان

آسیاب پلاستیک سرعت پایین

این نوع آسیاب مجهز به دو خردکُن چنگکی و خرد‌کُن کوچکِ مستقل است که باعث می‌شود تا دستگاه بتواند عملیات آسیاب اولیه (درشت) و نهایی (ریز) را هم‌زمان انجام دهد. موتور و محور توسط کوپلینگ به یکدیگر متصل‌ هستند که این خود سبب عملکرد روان دستگاه خواهد بود. همچنین این مدل از آسیاب دارای تیغه‌هایی از جنس فولاد است که دارای ویژگی تنظیم سطح تماس هستند. سایر ویژگی‌های این آسیاب عبارت‌اند از:

  • قیف دوجداره با لایه‌ی عایق صوتی
  • بی‌نیاز از شبکه غربال

آسیاب سرعت پایین SPGL 18

این نوع آسیاب مجهز به خرد‌کُن چنگکی است که پس از تیز کردن نیازی به تنظیم فاصله بین خردکُن ثابت و متحرک ندارد. سرعت چرخش پایین و نیز زاویه دقیق خردکُن متحرک سبب پایداری آسیاب می‌شود که مخزن جمع‌آوری مواد، محفظه‌ی خردکُن را از بیرون پوشش و از نشت مواد جلوگیری می‌کند. البته باید اشاره کرد که صدای کارکرد بسیار کم آسیاب به سبب سرعت چرخش، نیاز به عایق صوت را در این مدل جدی کرده است. سایر ویژگی‌ها:

  • باز و بسته نمودن آسان دستگاه که نگهداری آن را تسهیل می‌کند.
  • رعایت اصول امنیتی مطابق با استانداردهای اروپا

ویژگی دستگاه آسیاب پلاستیک

– این دستگاه‌ها توان تولیدی مختلفی دارند که با توجه به نیاز خود می توانید هر یک را تهیه کنید.

– ظرفیت آسیاب از 200 تا 1200 کیلوگرم در ساعت است.

– برای آسیاب کردن انواع پلاستیک ها می توانید از این دستگاه خرد کن استفاده کنید.

– دستگاه آسیاب به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست، محصول نهایی را به سرعت به شما تحویل می دهد.

– نظافت و شستشوی راحتی دارند.

– تیغه و یا چکش دستگاه آسیاب پلاستیک از فولاد ضد زنگ ساخته شده است.

آسیاب پلاستیک

آسیاب پلاستیک