خرد کن صنعتی

خرد کن صنعتی

زباله خرد کن صنعتی‌:

زباله خرد کن صنعتی در آشپزخانه‌های بزرگ یعنی‌ رستوران‌ها، مرکز تهیه غذا، بیمارستان‌ها، کارخانجات و غیر استفاده می گردد. تفاوت بین زباله خرد کن‌های صنعتی‌ و زباله خرد کن‌های خانگی در گشتاور، موتور و ظرفیت انباشت زباله‌ها بر حسب لیتر می‌باشد. و همچنین قدرت موتور آن ها نسبت به زباله خرد کن‌های خانگی بسیار بالاتر است. در ضمن جنس صفحه هایی که باعث خرد شدن زباله‌ها می گردد نسبت به زباله خرد کن‌های خانگی بسیار مقاوم تر می‌باشد و حساسیت آن ها نسبت به تنوع زباله‌های غذایی بسیار کمتر است و کمتر دچار مشکل می گردند.

لازم به ذکر است که از لحاظ طراحی، زیبایی‌ زباله خرد کن‌های خانگی را ندارند. حجم انباشته زباله در زباله خرد کن‌های صنعتی‌ بستگی به مکان استفاده، متفاوت می‌باشد. برای مثل مدل استفاده شده در یک کافی شاپ با مدل مورد استفاده در کارخانه‌‌ یکی نیست. زباله خرد کن‌های صنعتی‌ خود به ۲ نوع تقسیم می گردند:

۱) زباله خرد کن هایی که زباله‌های غذایی را به ذرات کمتر از ۲ mm تبدیل کرده و به کمک آب، آن ها را به صورت مایع غلیظی وارد فاضلاب می کنند تا آب موجود در زباله‌های غذایی وارد چرخه‌ٔ آب گردند و به چرخه‌ٔ آب کمک کند.

۲) زباله خرد کن هایی که زباله‌های غذایی را به ذرات بیشتر از ۲ mm تبدیل کرده و در قسمتی‌ از انشعابات زباله خرد کن به کمک صافی‌های مخصوص، آب و ذرات ریز زباله ها را از هم تفکیک می کند. آب به فاضلاب هدایت شده و ذرات زباله در کیسه‌های مخصوص جمع می گردد که در اکثر کشور‌های دنیا این زباله‌های جمع شده از کارخانجات و بیمارستان‌ها و غیره در صنعت کود سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است صنایع ای‌‌ که از این نوع زباله خرد کن‌های صنعتی‌ استفاده می کنند ذرات زباله‌های جمع شده را به کارخانجات کود سازی می فروشند و از فروش آن ها سود سرشاری بدست می‌‌آورند.

دستگاه خردکن و اسلایسر اتوماتیک – خرد کن سبزیجات

خرد کن صنعتی

خرد کن صنعتی

دستگاه خرد کن اتوماتیک سبزیجات جزء خردکن های صنعتی می باشد که به حالت نواری و کانتینیوس بوده و در خطوط ترشی و میوه و سبزی بکار می رود. اسلایسرهای نواری بسته به نوع کاربری دارای تنوع زیادی در ساخت می باشد. مدل های خرد کن 20 تیغ از نوع معمول در بازار می باشد . خردکن های ارزان از نوع مخزنی و نیمه اتوماتیک می باشند. خردکن کاهو، پیاز، اسیلایسر بادمجان از نوع خردکن نواری می باشد و خردکن هویج و کاتر آناناس از نوع مخزنی نیمه اتوماتیک می باشد.

سایر مشخصات اسلایسر نواری:

1 – دستگاه اسلایسر اتوماتیک دارای موتور گیریبکس دور متغییر به همراه اینورتر می باشد و سرعت تیغه های برش، قابل تنظیم می باشد.

2 – نحوه عملکرد: اتوماتیک می باشد. معمولا به صورت مستقیم مواد از دستگاه شستشو و آبگیر سبزیجات به نوار خرد کن انتقال می یابد و اسلایس ها از سمت دیگر به تونل بلانچ (آنزیم بری) می رود.

3 – دارای قابلیت شستشوی آسان می باشد.

4- متناسب برای خط سبزی و ترشی.

6 – مزیت عملیاتی: اتوماسیون در خط تولید شوری و سبزی، سرعت و راندمان بالا.