شریدر

شریدر

ساخت انواع شریدرها جهت استفاده در ضایعات پلاستیک، کارتن، آهن آلات و… با استفاده از با کیفیت ترین متریال و تجهیزات

روش های بازیافت لاستیک

استفاده از مواد پلیمری هر روز بیشتر از پیش می شود. در حالی که بازنگشتن مجدد این مواد به چرخه تولید از مشکلات زیست محیطی محسوب می شود. با توجه به این موضوع محققان در تلاش هستند به فناوری حیاتی در بازیافت لاستیک ها دست یابند.

لاستیک ها حدود پنج درصد وزن خودرو را تشکیل می دهند. در ایران سالانه حدود هفت میلیون حلقه لاستیک سبک و سنگین مصرف می شود. لاستیک های فرسوده از جمله ضایعاتی هستند که به دلیل پایداری زیاد اثرات زیان بار زیست محیطی زیادی دارند و چهره طبیعت را زشت می کنند. اگر بدانیم به ازای تولید یک لاستیک کامیونی معادل 22 گالن نفت مصرف می شود و در صورت روکش گذاری لاستیک هفتاد درصد در مصرف نفت خام صرفه جویی می شود، بیشتر به لزوم بازیافت لاستیک پی می بریم.

روش های بازیافت: کارخانه بازیافت لاستیک شامل دو بخش می باشد:

بازیافت مکانیکی

الف) تولیدگرانول و پودر از لاستیک

ب) تولید کفپوش لاستیکی

در این سیستم ابتدا سیم طوقه لاستیک (تایر) توسط دستگاه های سیم کش خارج شده سپس تایر فاقد طوقه توسط تسمه نقاله به دستگاه خردکن هدایت می گردد. قطعات لاستیک خارج شده از خردکن توسط تسمه نقاله به خردکن ثانویه هدایت شده و به قطعات یک سانتیمتری خرد می شوند. در مرحله بعد پس از عبور از مگنت جداسازی سیم فلزی از بافت تایر صورت می گیرد.

سپس عملیات جداسازی الیاف بوسیله سرند و سایکلون انجام می گیرد. و پس از آن مواد وارد آسیاب های نهایی می شوندکه بصورت گرانول و پودر لاستیک در خواهند آمد. در این مرحله عملیات دقیق جداسازی الیاف و سیم فلزی از پودر لاستیک نیز صورت می گیرد و در نهایتا محصول فوق بسته بندی می شود. در مرحله تولید کفپوش، گرانول های لاستیکی با چسب پلی یورتان و رنگ در مخلوط کن ها، تحت زمانی مشخص و با فرمول های خاص مخلوط شده و سپس مخلوط بدست آمده با جرمی مشخص (ضخامت کفپوش تولیدی) در قالبهای موجود ریخته شده و در پرس گرم قرار گرفته و در فشار و دمای مشخصی پخته می گردند. در نهایت پرس ها تخلیه و محصول به انبار هدایت می گردد.

با راه اندازی خط بازیافت مکانیکی، انواع محصولات لاستیکی از جمله: چمن مصنوعی و کفپوش لاستیکی جهت مصرف در مبلمان شهری، قیر پلیمری قابل ساخت و تولید است. برای ایجاد خواص جذب فشارهای وارده به زمین های ورزشی، ترکیبات لاستیکی خرد شده در زمین های ورزشی چند منظوره بطور وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد. ویژگی اصطکاک بالای میادین دو از مخلوط گرانول های لاستیکی با چسب های پلی یورتان می باشد. ورزش هایی مانند فوتبال و هاکی که بازیکنان به زمین می خورند به سطوح نرمی نیاز دارند که با ضافه نمودن لایه ضربه گیر در زیر سطح زمین بازی می توان به این هدف دست یافت. از پودر لاستیک در تولید قیر پلیمری برای ساخت نوع بهینه آسفالت استفاده می شود که علاوه بر کاهش مصرف قیر معمولی، عمر و کیفیت آسفالت را افزایش می دهد. در روشی دیگر مخلوطی از گرانول (دانه های لاستیک) و آسفالت می تواند در بهتر ساختن بستر جاده ها مورد استفاده قرار گیرد. این امر باعث دوام بیشتر، اصطکاک بهتر و صدای کمتر می شود.

شریدر

شریدر

سیستم پیرولیز

یک از معضلات زیست محیطی وجود آلاینده های با بیس هیدروکربورهاست که به علت سختی تجزیه به مدت زیاد در طبیعت باقی مانده و باعث آلوده محیط زیست می گردد. از طرفی مسئله بحران انرژی و یافتن منابع تجدید پذیر انرژی، منجر به ارائه راهکاری جهت بازیافت و تجزیه مواد ضایعاتی ارگانیک گردیده است. در ایران آلودگی های نفتی و ضایعات ناشی از تولیدات صنایع نفت و پتروشیمی مانند لجن های نفتی در صنایع ٬ ذخیره و انتقال مواد نفتی ٬ خاک های آلوده نفتی در مجتمع ها و جزایر نفتی، لاستیک فرسوده، ضایعات پلاستیک و… حجم بسیار زیادی از این آلاینده های هیدروکربوری را شامل می شود و حل این مسئله کمک زیادی به تولید انرژی از ضایعات و همچنین پاکیزگی محیط زیست و صرفه جویی مادی و… را به همراه خواهد داشت.

✅ امروزه در جهان صنعتی، با استفاده از سیستم پیرولیز موفق به تجزیه و استحصال سوخت از مواد پلاستیکی و تایر ضایعاتی و… گردیده اند. این شرکت با توسعه این روش و تحت اتمسفر خالی از اکسیژن موفق به تجزیه مواد ارگانیک موجود در لجن های نفتی، خاک های آلوده نفتی، انواع لاستیک و مواد پلاستیکی و… گردیده که با اعمال دماهای مختلف، مواد هیدروکربنی به گاز بتدیل و با تبرید آن، سوخت های مختلف قابل استحصال می باشد.