سازنده آسیاب پلاستیک

بازیافت پلاستیک به صنعت طلای کثیف مشهور است و در مراحل مختلف انجام می شود.

این نوشته حاصل بیش از ۱۸ سال سابقه در صنعت بازیافت پلاستیک داخل کشور و خارج کشور و مشاهده کارگاه های فراوان و نوآوری های فردی و شرکتی بسیاری از کارگاه های بازیافت در ایران و عراق و تاجیکستان و آذربایجان و نیز چین است. هدف ما در اینجا صرفا بیان چینش دستگاه های بازیافت پلاستیک است.

مراحل بازیافت پلاستیک

این دستگاه ها با توجه به بار ضایعات پلاستیک انتخاب می شوند. بعضی از بارهای ضایعاتی که تمیز می باشند نیاز به شستشو ندارند. مثلا ضایعات شرکتی مثل سایپا را در نظر بگیرید که قطعاتی را باز می کند و نایلون ان را به عنوان ضایعات می فروشد. این ضایعات نایلون هیچ ناخالصی ندارند و مراحل بازیافت این بار ضایعات، با ضایعاتی که مثلا از مغازه ها جمع آوری شده و ناخالصی مثل گرد و خاک و تکه چوب و نان و… دارند متفاوت است.

ساده ترین نوع بازیافت با اسیاب پلاستیک

سبدهای پلاستیکی و مخصوصا سبد میوه یکی از ساده ترین روش های بازیافت محسوب می شود که صرفا با یک دستگاه آسیاب پلاستیک انجام می شود. سبدها پس از جمع آوری به داخل دستگاه آسیاب سبد ریخته می شوند و پس از خرد شدن و خروج از دستگاه، توسط اپراتور داخل گونی ریخته شده و به عنوان مواد اولیه سبد و دوک مورد استفاده تزریق کاران قرار می گیرد.

سازنده آسیاب پلاستیک

سازنده آسیاب پلاستیک

چینش دستگاه های بازیافت ضایعات پلاستیک

پلاستیک های جمع آوری شده توسط گاراژ ها یا افراد این کار، که دارای ناخالصی هستند، باید ابتدا تفکیک شوند. تفکیک اکثرا برحسب جنس و رنگ انجام می شود. پس از تفکیک به داخل آسیاب ریخته می شوند و پس از آسیاب وارد وان شناور سازی آب می شود.

در این وان مواد پلاستیک از آهن های کوچک و سنگ ریزه ها و کلا موادی که زیر آب می روند جدا می شوند و با بازوهای چرخشی مواد پلاستیکی به انتهای اب هدایت می شوند و با ماردون جمع اوری می شود. اگر خط بازیافت پلاستیک اتوماتیک نباشد و به صورت سنتی باشد ، پس از وان گونی قرار می گیرد و بار خروجی از وان به داخل گونی ریخته و یک جا جمع می شود تا یک روز بماند و اب آن تا مقداری کشیده شود و فردا آن را داخل خشک کن می ریزند.

خشک کن در طرح سنتی به این صورت است که یک اتاقک ۲ در ۶ و یا ۳ در ۴ را در نظر بگیرید. ارتفاع این اتاقک حدودا ۱۲۰ سانت است و سقفش از ورق سوراخ سوراخ (ورق پانچ) می باشد. داخل اتاقک توسط فن و مشعل گاز، هوای گرم در جریان است. مواد اسیاب شده پلاستیکی را روی سقف اتاقک می ریزند که به صورت ورق پانچ هست و از هر ده دقیقه کارگر با پارو یا بیل، آن را زیر و رو می کند تا همگی با عبور هوای گرم از داخلشان، خشک شوند و پس از خشک شدن داخل گونی جمع می کنند.

اما در خط اتوماتیک بازیافت پلاستیک، پس از آن که ماردون، پلاستیک خرد شده را از روی آب جمع کرد داخل سانتریفیوژ می ریزد و پس از آبگیری به داخل خشک کن اتوماتیک هدایت می شود و خشک از انتهای خط داخل گونی ریخته می شود. سانتریفیوژ دستگاهی ست که با سرعت بالا چرخش می کند و مواد را می چرخاند و علاوه بر تمیز کردن مواد، آب آن را نیز می گیرد.

راه های ارتباطی با ماشین سازی آسیا:
mobile icon شماره موبایل: 09121414862
telephone icon شماره ثابت: 02155881372
instagram icon اینستاگرام: asiatechno1
email icon پست الکترونیکی: info@mashinsaziasia.com
url icon آدرس سایت: www.mashinsaziasia.com
address icon آدرس: تهران، پاسگاه نعمت آباد، به سمت چهاردانگه، بعد از بانک ملی نعمت آباد، خیابان طالقانی، کوچه یعقوبی، پلاک 42
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *